Logo szkoleń Microsoft Office Microsoft Office Microsoft Visio

Szkolenie Microsoft Visio

Jeżeli masz do czynienia z wizualizacją tego co się dzieje w firmie, to program Microsoft Visio jest właśnie dla Ciebie! Za jego pomocą możesz tworzyć diagramy organizacyjne lub opis procesów biznesowych, możesz także wykorzystać program Visio do mind-mappingu lub tworzenia harmonogramów i diagramów work-flow.

Zakres szkolenia

Program szkolenia Microsoft Visio

Najbliższe Terminy

Szkolenie trwa 1 dzień (on-line 1 dzień)      KLIKNIJ PRZYCISK "ZAPISZ SIĘ" PRZY WYBRANYM TERMINIE

Data Miejsce Cena netto
5 Grudnia - 5 Grudnia 2024 On-line 550 zł Zapisz się

Program Szkolenia

Wprowadzenie

Praca z wzorcami schematów i diagramów. Praca z zestawami kształtów - wyszukiwanie formantów, praca z wieloma zestawami jednocześnie, tworzenie spersonalizowanych zestawów kształtów. Swobodne poruszanie się po stronach ze schematami. Praca z wieloma schematami jednocześnie, kopiowanie i przenoszenie schematów i ich fragmentów. Formatowanie obszaru roboczego, skalowanie rysunków, definiowanie miar. Drukowanie schematów i diagramów - skalowanie przygotowanych schematów i diagramów, druk wielkoformatowy przy wykorzystaniu drukarek formatu A4.

Tworzenie diagramów i schematów

Umieszczanie kształtów na arkuszu, automatyczne rozmieszczanie na stronie wykorzystywanych kształtów, trasowanie. Dodawanie, usuwanie i reorganizowanie stron, umieszczanie i wykorzystanie stron w tle. Łączenie kształtów, dodawanie punktów łączenia, przyklejanie połączeń do kształtów. Dodawanie tekstu, formatowanie tekstu, zmiana pozycji tekstu względem kształtów, formatowanie nagłówka i stopki.

Mind mapping

Wprowadzenie do technik mind mappingu, podstawy teoretyczne. Wykorzystanie technik mind mappingu w codziennej pracy, mind mapping sposobem na szybkie i przejrzyste zapisywanie pomysłów i informacji. Narzędzia do mind mappingu w Visio.

Diagramy informatyczne

Metody tworzenia diagramów informatycznych. Przedstawienie różnych rodzajów diagramów informatycznych - projekty baz danych, mapy witryn internetowych, diagram sieci komputerowej. Narzędzia do tworzenia diagramów informatycznych w Visio.

Propozycje wykorzystania Visio w firmie

Tworzenie wzorców dokumentów, takich jak ankiety lub formularze. Tworzenie diagramów procesów biznesowych dla celów decyzyjnych. Tworzenie i edycja kalendarzy, importowanie kalendarzy z programu Outlook. Nadzorowanie projektów za pomocą diagramu Gantta.

Zaawansowane funkcje Visio

Wykorzystanie mechanizmu makr - nagrywanie makr, przypisywanie skrótów klawiszowych, makra lokalne i globalne, uruchamianie makr w dokumentach. Importowanie danych z baz danych Microsoft Access oraz arkuszy kalkulacyjnych Microsoft Excel. Eksportowanie diagramów do pozostałych aplikacji pakietu Microsoft Office. Wykorzystanie diagramów i schematów Visio na witrynach internetowych. Kształty własne - tworzenie kształtów niestandardowych za pomocą narzędzi graficznych lub mechanizmu importowania.

Materiały Szkoleniowe

Materiały do szkolenia Microsoft Visio

Podczas szkolenia 'tradycyjnego' otrzymasz komplet materiałów składających się z segregatora z podręcznikeim, dokładnych opisów ćwiczeń 'krok-po-kroku', notesu, długopisu oraz podkładki pod myszkę ze skrótami Excel lub Office.
Uczestnicy szkoleń on-line otrzymują podręcznik i opisy ćwiczeń 'krok-po-kroku' w postaci pliku PDF (kilkaset stron), przesyłanych emailem po zakończeniu szkolenia.

Masz pytanie?

Jeśli coś jest niejasne, lub masz dodatkowe pytania skontaktuj się z nami. Postaramy się odpowiedzieć na każde pytanie i rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

+48 58 661 01 91 openmind@openmind.pl